Zavolejte nám! +420 377 227 805 mailbox@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň
Soutěže 2022-05-18T13:14:18+00:00

Soutěže

Světový úspěch žáka Daniela Hlavničkyvýsledková listina= nutno vyfiltrovat kategorii Juniors(17-20)

Milí přátelé,

podělte se s námi o radost z velkého úspěchu našeho žáka Daniela Hlavničky ze tř. 3. C.

Mezinárodní federace Intersteno, tj. mezinárodní organizace pro zpracování informací, uspořádala v sobotu 11. prosince 2021 v režii autorů našeho výukového programu ZAV světově obsazenou on-line soutěž v minutových opisech. Cílem bylo odevzdat 25 jednominutových přepisů ve zvoleném jazyce v rámci jedné soutěžní hodiny. Penalizace za neopravené chyby byla 100 trestných bodů.

Zúčastnili se soutěžící z celé severní i jižní Ameriky, ze západní a střední Evropy, Ruska, Turecka a Číny. V kategorii juniorů, tj. ve věku 17–20, let jich bylo celkem 791.

V této konkurenci je naprosto úžasné, že Daniel, reprezentant České republiky a naší školy, obsadil 11. místo, když dosáhl 500 čistých úhozů za minutu.

Danieli, blahopřejeme k Vašemu talentu a děkujeme, že jste zviditelnil naši školu daleko za českými hranicemi.

Mgr. Milada Peštová


Od šk. r. 2020/21 MŠMT ČR vyřadilo soutěž v grafických předmětech ze seznamu podporovaných akcí. Iniciativy se chopili manželé Zaviačičovi, Interinfo ČR,  Nár. pedag. instutit Praha a Asociace obchodních akademií a uspořádali

Mistrovství ČR ve zpracování textů online – 10minutový opis v ČJ, opis v anglickém jazyku, případně minutovky

V krajském kole 2021 a 2022 se absolutním vítězem stal Daniel Hlavnička ze tř. 2.-3. C. Blahopřejeme k nominaci na celostátní kolo, ve kterém byl také velmi úspěšný! Děkujeme za reprezentaci školy.

Úspěchy Daniela Hlavničky trvají i ve školním roce 2021/22 – absolutní vítěz Plzeňského kraje, 8. místo v republikovém finále! Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

MČR2022-kraj-Plzeňský  = výsledková listina
MČR2022-celostátní finále = výsledková listina

Vítěz krajského kola 2022

Talent 1. ročníku

 MČR2021-kraj-Plzeňský = výsledková listina
MČR2021-celostátní finále = výsledková listina


Naše STARS

MR v grafických předmětech – krajské kolo 2020 – z epidemiologických důvodů se nekonalo
Poté MŠMT soutěž vyřadilo ze seznamu dotovaných soutěží!

Pamětní listy z krajských soutěží – výběr

    

Krajská soutěž byla měřením sil mezi elitními talenty ze středních škol s obchodním a ekonomicko-administrativním zaměřením z celého Plzeňského kraje. Efektivní ovládnutí počítačové klávesnice všemi deseti prsty a naslepo a umění využívat pokročilých funkcí textového editoru Word je v dnešní technologické době samozřejmým předpokladem pro úspěšný výkon ve studiu i v řadě profesí, a to nejen ekonomických a administrativních. Soutěž se tradičně konala na Obchodní akademii, Plzeň. Účastníky byli žácy, kteří věnovali rozvoji svého talentu mimořádné úsilí, práci na počítači chápali jako koníčka a byli ochotni obětovat mnoho času cílevědomému tréninku. Soutěž se za roky konání stala také příležitostí k přátelskému setkání žáků i vyučujících z celého kraje.

Domažlický datel 2015

Již počtvrté jsme v říjnu sestavili tým nejtalentovanějších žáků druhého ročníku. Cíl byl jednoznačný – reprezentovat co nejlépe naši školu a obhájit 1. místo v kategorii družstev, případně i přední místa v soutěži jednotlivců.

Naši talentovaní druháci Dominika Moulisová, Robin Karkoš a Tomáš Kočí se připravovali individuálně a velice pečlivě.  Všichni v Domažlicích prokázali skvělou formu a talent.  Dosáhli 1. místo v kategorii družstev. Získali putovní „pohár – datla“, na kterém se už podruhé skví jméno naší školy.

Samotná soutěž probíhala ve třech kolech, v každém kole soutěžící psali 10 minut, a to:
z obrazovky, penalizace 10 úhozů za chybu,
z papírové předlohy, penalizace 50 úhozů za chybu,
opět z obrazovky a chyba byla penalizována až 100 úhozy.

Umístění našich žáků v jednotlivých kolech dokládá .Výsledková listina – Domažlický datel 2015Jednotlivci – Domažlický datel 2015

Výborné výkony! Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy! Věříme, že talenty do 5. ročníku „Datla“ mezi současnými prváky již brzy objevíme.

P. S. Ročník 2016 se nekonal, dalších ročníků se neúčastníme.