Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň
Život v sekci RJ 2018-08-30T20:29:01+00:00

Život v sekci Ruský jazyk

Puškinův památník

5. května 2023 proběhla na ZČU soutěž Puškinův Památník. Naši školu velmi pěkně reprezentovala děvčata ze 3. E (zleva Mihovičová Klára, Huzo Kristina a Kunešová Petra). Kristina Huzo vyhrála a postoupila do státního kola, které se bude konat 6.6. v Praze. Klára Mihovičová s Petrou Kunešovou obsadily 2. místo. Gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Exkurze z ruského jazyka

Exkurze z ruského jazyka. V červnu vyrazili žáci Obchodní akademie na exkurze z ruského jazyka. Žáci 2.E si udělali procházku po Plzni, navštívili obchody s rusko-ukrajinskými potravinami a naučili se ruské názvy květin, stromů a keřů. Žáci 3.C pak vyrazili do Mariánských Lázní. Součástí této exkurze byla také konverzace s prodavačkami v ruském obchodě a na kolonádě s rusky hovořícími turisty.

Exkurze v ruštině po Plzni

Ve čtvrtek 7. října 2021 se vydali žáci 2.E skupina RJ na exkurzi po Plzni. V parku na Homolce a následně v nedalekém květinářství se žáci naučili ruské názvy květin, stromů a keřů. Poté navštívili rusko-ukrajinské obchody s potravinami a suvenýry, kde se seznámili s tradičním ruským a ukrajinským zbožím a seznámili se s ruským názvoslovím.

Puškinův památník

Opět po roce se naši studenti zúčastnili soutěže Festival ARS POETICA – Puškinův památník. Krajské kolo se již tradičně uskutečnilo v prostorách Ruského centra na Západočeské univerzitě v Plzni na Borech.

Konference studentských odborných prezentací

KONFERENCE STUDENTSKÝCH ODBORNÝCH PREZENTACÍ V CIZÍCH JAZYCÍCH Dne 13. listopadu 2018 pořádal Ústav jazykové přípravy ZČU již 11. ročník Konference odborných studentských prezentací v areálu ZČU na Borech. Do soutěže se tentokrát zapojilo 9 středních škol z Plzně. V konkurenci těchto škol obsadili krásné druhé i třetí místo v kategorii Ruský jazyk naši studenti Kristina Voznej a Mylan Hrystan z 2.E a Ala Biriuc ze 3.E.