Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Ve dnech 7. -12. 4. 2019 se 14 studentů Obchodní akademie v Plzni zúčastnilo již tradičního výměnného pobytu s naší partnerskou školou Berufliches Schulzentrum Matthäus Runtiger v Regensburgu.

Hned na hlavním vlakovém nádraží v Řezně na nás čekali vítající němečtí studenti, se kterými jsme poté odešli do jejich domovů.

V pondělí dopoledne proběhl bavorský workshop a malá prohlídka města.

V úterý jsme byli rozděleni do skupin, ve kterých jsme měli za úkol naplánovat prohlídku Mnichova. K velmi zajímavým zážitkům patřila návštěva místní radnice, kde nás přivítal radní Burger.  Měli jsme dokonce i možnost prohlédnout si kulatý stůl kurfiřtů, u kterého sedával i samotný Karel IV., a sál, kde se ve středověku konal říšský sněm.

Další den nás čekal Mnichov. Ten jsme procházeli v malých skupinkách, které jsme utvořili již v úterý. Každá z nich měla odlišný program, který si sama vymyslela. Potom následovalo volno, ve kterém jsme měli možnost navštívit místní restaurace a obchody. Během odpoledne se tři studentky OA ztratily a málem jim ujel autobus. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Předposlední den pobytu jsme navštívili   město  Nabburg  a v něm  BayernLab , který se konceptem podobá plzeňské Techmanii. Zde nám ukázali, jak funguje 3D tiskárna a virtuální realita. Odpoledne jsme vystoupali na „největší dřevěnou kouli Německa“ v Steinberg am See a řádili zde  na klouzačce, moc jsme si to užili.

Poslední den jsme dostali typickou bavorskou snídani. Bílé klobásky s bavorskou hořčicí a preclík. Přišlo nám to velice zvláštní a netypické, ale velice nám to chutnalo.

Doufáme, že se do Řezna znovu podíváme. Závěrem děkujeme všem pánům a paním učitelkám za ochotu a spolupráci.

 

Nabburg

2019-04-22T18:00:52+00:00 22. 4. 2019|