Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Už zase na jedné lodi!

V týdnu od 18. do 22. března se uskutečnilo již druhé česko -německé setkání nazvané Auf einem Boot – Na jedné lodi.  Zúčastnilo se ho 15 vybraných studentů třetího ročníku, kteří strávili týden  se studenty z naší partnerské školy v Řezně, první část týdne v Německu, druhou v Česku.

Program setkání je atraktivní a náročný,  během 5 dnů navštíví  účastníci čtyři města – Řezno, Mnichov, Plzeň a Prahu. Většina aktivit  probíhá v malých binacionálních  skupinách, v rámci kterých musí spolu studenti spolu komunikovat – většinou německy. Pokud se dostanou do úzkých, mohou přivolat na pomoc angličtinu. Uvědomí si, že není nejdůležitější bezchybné vyjádření, ale domluvit se. Překonat zábrany mluvit v cizím jazyce ulehčí i úvodní jazyková animace, během které se účastníci lépe poznají.

Po seznamovacích aktivitách se účastníci projektu vydali na stadtrallye-společnou stopovačku městem. Zadání je česko-německé, takže komunikovat se prostě musí!  První den je na programu ještě přijetí primátorkou v nádherné středověké budově řezenské radnice. Kdo ještě není unavený, může si užít Řezno po tmě, zrovna tu probíhá Light festival, ve městě je celá řada zajímavých světelných instalací.

Úterý náleží Mnichovu:  začínáme prohlídkou Allianz Areny, během které studenti navštíví  architektonicky zajímavý stadion Bayernu Mnichov včetně hráčských kabin, pokračujeme výhledem z vyhlídkové věže v Olympijském parku a  poté  následují nejvýznamnější  památky v centru města. Řezenští studenti si připravili prohlídku pro plzeňské!

Ve středu přejíždíme všichni do Plzně. Po krátkém přivítání ve škole a společném obědě přijímá účastníky projektu Mgr. Lucie Kantorová, náměstkyně primátora města Plzně.  A odpoledne ještě přichází zábava v podobě návštěvy Techmanie.

Čtvrtek patří Praze – počasí nám přeje  a program je bohatý – vrcholem je projížďka lodí po Vltavě.

V pátek mají studenti závěrečnou prezentaci a evaluaci v naší škole a  pak už následuje loučení. I slzy ukáply, ale kontakty jsou navázány a Řezno není daleko.

Za podporu projektu děkujeme Česko- německému fondu budoucnosti,  Spolku přátel obchodní akademie  a koordinačnímu centru Tandem.

 Za projekt Auf einem Boot Petra Šampalíková a Eva Šollarová

Více fotek a videí najdete na instagramu sprechtimearajzujeme.

Článek o přijetí na plzeňské radnici najdete zde:

Studenti z Regensburgu navštívili partnerskou školu v Plzni

Článek uveřejněný v Mittelbayerische Zeitung najdete ve fotogalerii.

2024-03-28T15:44:43+00:00 28. 3. 2024|