Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Techmania 2023.

V červnu se účastnily třídy 1.B, 1.C, 1.D, 1.E a 2.A exkurze do Techmanie. Exkurze se koná každoročně v rámci výuky předmětů fyzika a základy přírodních věd.  Studenti si projdou expozici, vyzkouší nejrůznější pokusy, podívají se na show s tekutým dusíkem a ti nejodvážnější usednou do gyroskopu. Techmania patří mezi studenty oblíbené doplňky výuky.

Mgr. Eva Kleknerová

Červen je čas exkurzí, výletů a především možnost strávit společně čas i mimo školní lavice. Naše třída 1.B společně s paní učitelkou Kleknerovou navštívila dne 8. června plzeňskou Techmanii.  Jelikož jsme dorazili do Techmanie hned po otevření, měli jsme takřka celý prostor jen pro sebe. Každý si našel tu svoji expozici nebo pokus, které ho nejvíce zajímaly.
Oblíbená byla expozice „Budoucnost na talíři“ a její exponát „Mrazící box“. Dále expozice „Člověk a zvíře“, kde jsme si porovnali své schopnosti se zástupci zvířecí říše. Popravdě… jde nám to více v lavicích. Ti nejodvážnější z nás si v planetáriu vyzkoušeli gyroskop, který simuluje výcvik astronautů. Příklady z matematiky, které jsme při otáčení  všemi směry dostávali od asistenta, jsme hravě zvládli a paní učitelka Kleknerová se dobře bavila. Zajímavé chemické pokusy nás doslova nadchly.
Tímto moc děkujeme pí. učitelce Kleknerové za skvělý nápad vyrazit právě do Techmanie. Užili jsme si hodně legrace a dozvěděli spoustu nových informací.

Kateřina Šmídová, 1.B

2023-06-27T20:25:22+00:00 27. 6. 2023|