Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

VÝMĚNNÝ POBYT S REGENSBURGEM 2014/2015

V týdnu od 12. 10. do 17. 10. 2014 se 13 studentů OA Plzeň zúčastnilo výměnného pobytu s naší partnerskou školou v Regensburgu.

V neděli 12. 10. jsme měli okolo deváté hodiny večer sraz na hlavním nádraží, aby si každý z nás vyzvedl nového člena naší rodiny a odvezl si ho domů.

Druhý den ráno jsme se sešli ve škole, kde pro nás byl připraven program. Nejprve jsme se zábavnou formou seznamovali a poté jsme byli rozděleni do skupin, ve kterých jsme pracovali na projektech s tématy týkající se sportu. Ze školy jsme se přesunuli na náměstí a ukázali našim německým kamarádům město. Odpoledne nám paní profesorky zařídili bowling v Alfě, kde jsme se všichni dobře bavili.

V úterý byla naplánovaná cesta do našeho hlavního města Praha, kam jsme cestovali vlakem. V Praze jsme navštívili Pražský hrad, chrám sv. Víta, Staroměstské náměstí a projeli jsme se lodí po řece Vltavě. Odpoledne byl dvouhodinový rozchod. Každý volno využil dle svého. Poté nás čekala cesta domů.

Ve středu dopoledne jsme měli nejdříve hodinu češtiny, kdy jsme německé kamarády učili české fráze a společně jsme si zazpívali píseň od skupiny Brutus – Dlažební kostka. Poté jsme pracovali na projektech v počítačových učebnách. Po vysilující práci nám byl dopřán výborný oběd, po kterém jsme v práci na svých projektech pokračovali, tentokrát mimo školu. Středeční večer jsme všichni strávili společně ve městě.

Ve čtvrtek jsme výjimečně neměli sraz ve škole, ale před plzeňským pivovarem. Zde na nás čekala příjemná paní průvodkyně, která nás pivovarem provedla. Ukázala nám výrobu lahví, varnu piva a sklady. Naši němečtí kamarádi si prohlídku  zpestřili ochutnávkou piva, ale my nic nedostali, protože většině  z nás ještě nebylo 18 let. Po prohlídce jsme šli  na oběd a po něm jsme se s plnými břichy  vydali do školy. V rámci sportovního odpoledne jsme si zahráli basketbal a zacvičili aerobik. Do toho se s chutí zapojila i naše paní profesorka Šampalíková.

Pátek jsme strávili ve škole, kde jsme dokončovali naše projekty, které jsme poté prezentovali před všemi studenty, kteří se účastnili výměnného pobytu, před profesory a před panem ředitelem školy. Po prezentaci na nás čekal poslední oběd týdne. Kolem druhé hodiny jsme šli společně na hlavní nádraží, protože ve tři odjížděl vlak do Regensburgu. Na nádraží jsme se rozloučili s našimi novými kamarády.  U některých z nás došlo i na slzy.

Celkově bych výměnný pobyt zhodnotila velmi pozitivně.  Ověřili jsme si své znalosti německého jazyka, naučili se spoustu nových věcí a seznámili jsme se s novými lidmi. Takže bych výměnný pobyt určitě doporučila všem, kteří mají možnost se ho zúčastnit.

Závěrem bych chtěla za všechny studenty poděkovat všem, kteří nám umožnili zúčastnit se výměnného pobytu, paním profesorkám, které s námi trávily většinu času  a měly pro nás skvělý program na celý týden, a samozřejmě našim partnerům z Regenburgu.

Nikola Suchomelová, Michaela Schafferová

2018-11-29T17:32:48+00:00 12. 10. 2014|