Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Setkání s partnerskou školou

Ve dnech 27. – 31. března se uskutečnil nový projekt, setkání našich studentů 3. ročníku se studenty partnerské školy v německém Regensburgu.

V pondělí v 7:00 jsme odjeli autobusem od školy. Do Regensburgu jsme dorazili kolem deváté hodiny a po rychlém ubytování nás čekalo v partnerské škole velmi milé přivítání. Do školy zavítala i animátorka organizace TANDEM, mimochodem bývalá studentka naší školy, Martina. Abychom se s německými partnery lépe seznámili, zahráli jsme si společně několik seznamovacích her, které pro nás Martina připravila. A k obědu jsme ochutnali německou tradiční specialitu – Bratwurst mit Sauerkraut.

Odpoledne následovala stopovačka, při které jsme měli možnost v česko-německých skupinách blíže poznat krásy Regensburgu i naše nové partnery. Byli jsme také pozváni na regensburgskou radnici, kde nás přivítal náměstek primátora Ludwig Artinger, a promluvila i naše paní profesorka Petra Šampalíková. Kromě toho jsme dostali milý dárek – sluchátka.

V úterý jsme s německými partnery autobusem navštívili Mnichov. Dopoledne jsme byli na prohlídce fotbalového stadionu Allianz Arena a z vyhlídkové věže se pokochali pohledem na olympijský areál, potom jsme přejeli do centra Mnichova, kde jsme měli volno na oběd. Na odpoledne si pro nás studenti z partnerské školy připravili procházku centrem města s výkladem u nejvýznamnějších památek.

Ve středu jsme společně s partnery přejeli autobusem do Plzně. Po uvítání v naší škole jsme německé kamarády vzali na oběd a následně jsme vyrazili na stopovačku po Plzni. Den jsme zakončili prohlídkou Plzeňského Prazdroje, kde jsme byli seznámeni s postupem výroby piva.

Ve čtvrtek jsme vyrazili vlakem do Prahy. Dopoledne jsme navštívili nejvýznamnější pražské památky a vystoupali na jednu z věží Karlova mostu. Potom jsme měli za úkol vyfotit se u Lennonovy zdi ve skupinkách, ve kterých jsme pracovali celý týden. V poledne jsme se vydali na komentovanou plavbu po Vltavě. Jelikož nám počasí moc nepřálo, zbytek dne jsme strávili schováváním se před deštěm.

V pátek nás čekala závěrečná prezentace ve škole. Po menším občerstvení jsme naše partnery doprovodili na nádraží a popřáli jim šťastnou cestu.

 

Vendula Křížová, 3. E

Německý článek o akci najdete zde.

2023-04-12T16:10:46+00:00 5. 4. 2023|