Zavolejte nám! +420 377 227 805 mailbox@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

 Pedagogická praxe studentek z Francie 2016

V druhé polovině ledna do naší školy zavítaly tři vysokoškolské studentky z kraje Franche-Comté a strávily s námi celý měsíc. V průběhu této doby připravily pro naše studenty pěkný a zajímavý program. Měli jsme možnost učit se jazyk od rodilých mluvčích a poznat francouzskou kulturu jinak. V prvních hodinách výuky uspořádaly tzv. „seznamku“, při které si všichni studenti vyzkoušeli francouzštinu v praxi. Jistě byli zprvu zaskočeni, ale na konci hodiny zářili pýchou, protože opravdu všichni v této první jazykové zkoužce obstáli na výbornou.

Další hodiny byly zaměřené zejména na francouzskou kulturu. Seznámily nás s krajem, ze kterého pochází a jeho krajským městem Besançon, vyprávěly nám o vánočních svátcích a kulinářských specialitách s nimi spojenými. Další velice zajímavou částí byla francouzská hudba a hudba, kterou mladí Francouzi rádi poslouchají. Tato prezentace zaujala opravdu všechny studenty, protože zde našli interprety, které také rádi poslouchají.

V závěru jejich pobytu připravily malý gastronomický zážitek ve formě malé ochutnávky specialit kraje Franche-Comté včetně Tříkrálového koláče, který v Plzni pro naše studenty upekly. Naši studenti jim na oplátku představily tradiční výrobky našeho kraje – svatební koláčky, lázeňské oplatky, koblihy a také bramboráčky:-) Poslední den stáže se na naší škole konala konverzační soutěž ve francouzském jazyce, v jejíž porotě kromě vyučujcích francouzštiny zasedly všechny tři stážistky. Myslím, že to byla velice obohacující zkušenost pro obě strany. Společně strávený měsíc jsme si velice užili a mnoha studentům se povedlo překonat alespoň trochu strach z konverzace s rodilými mluvčími.

Děkujeme za tuto příležitost a zbývá nám jen popřát Margaux, Emeline a Floriane hodně štěstí a zdaru při jejich závěrečných zkouškách.

Merci Margaux, Emeline et Floriane et bonne chance pour votre concours!

2018-03-21T08:15:42+00:00 20. 1. 2016|