Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Opět po roce v městě na Seině.

V dubnu jsme nejen se studenty francouzštiny zopakovali již osvědčený program jazykové exkurze do Paříže.  Naší první zastávkou byla Remeš, město smějícího se anděla, jehož záhadný úsměv zdobí portál proslulé katedrály. Poté už jsme zamířili do Paříže. Čekala nás prohlídka „Železné dámy“ a dalších známých míst. Letos jsme měli dostatek času na prohlídku všech částí zahrad zámku ve Versailles a navštívili jsme zámky Velký a Malý Trianon i vesničku Marie-Antoinetty. I díky pěknému počasí jsme v dobrém náladě zvládli dlouhé čekání ve frontě v Louvru. Nemohli jsme vynechat plavbu po Seině noční Paříží, která byla pro všechny vždy obrovským zážitkem.

Za sekci francouzštiny L. Dejmalová

 

Zájezd do Paříže, který se uskutečnil 16.-21. 4. 2023, jsme si velice užili. Pro některé z nás to byl splněný sen. Navštívili jsme spoustu světoznámých památek. Na vlastní oči jsme viděli třeba Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame nebo Monu Lisu v Louvru.

Velké díky patří našemu úžasnému průvodci panu Františkovi, ale také paním učitelkám L. Dejmalové, P. Zítkové-Chmelařové a panu učiteli J. Pánkovi, díky kterým na tento zájezd nikdy nezapomeneme.

PS: Také děkujeme za záludné chemické a francouzské otázky při večerních kontrolách pokojů, které nám nedovolily na školu zapomenout.

Za 2. E N. Pechátová, B. Seifertová a Z. Sinkulová

2023-05-09T11:24:43+00:00 9. 5. 2023|