Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Německé praxe v Plzni.

Přeshraniční spolupráce plzeňské Obchodní akademie s regensburskou střední školou Berufliches Schulzentrum Matthäus Runtinger trvá déle než 35 let, a je tudíž překvapivě starší než samotné partnerství Plzně a Regensburgu, jež loni oslavilo kulatou třicítku. V rámci česko-německé spolupráce obou škol probíhá řada akcí, z nichž prestižní jsou zejména vzájemné odborné praxe. Skupina německých žáků vždy absolvuje dvoutýdenní praxi v plzeňských firmách a recipročně skupina českých žáků stráví dva týdny v Regensburgu a dochází do tamních firem.

Letos proběhly praxe německých žáků v Plzni poprvé po několikaleté pauze způsobené covidem.  Čtveřice německých žáků (Liza, Theresa, Birte a Florian) se ubytovala v areálu vysokoškolských kolejí a dva týdny (od 11. do 22. 3. 2024) docházela na praxi do plzeňských firem. Do akce se zapojily Německá knihovna Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Informační centrum Bavorsko-Čechy, pobočka Plzeň, a Plzeňský Prazdroj. Součástí praxí bylo i seznámení s češtinou formou jazykové animace, kterou zprostředkoval plzeňský Tandem, a společný výlet do Prahy, jenž zorganizovali učitelé německého jazyka na obchodní akademii.

Během slavnostního zakončení akce byla vyjádřena spokojenost jak ze strany firem, tak zúčastněných německých žáků, a tak se již společně můžeme těšit na další ročník akce ve školním roce 2024/2025.

Jana Krtilová a Martin Šíp, učitelé NJ na OA Plzeň

2024-03-28T15:53:31+00:00 28. 3. 2024|