Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Koncem března 2018 navštívili studenti 3. ročníku kulturně-informační centrum US Point na Západočeské univerzitě v Plzni. Činnost centra je podporována Velvyslanectvím USA a jeho cílem je podporovat laickou i odbornou veřejnost v zájmu o Spojené státy americké, jejich historii, kulturu i současné dění.

Studenti 3. B, 3. C a 3. D se zúčastnily interaktivních seminářů vedených v angličtině. Náplň seminářů byla pestrá a prezentace lektora byla oživena využitím tabletů při skupinové práci studentů.

První seminář byl zaměřen na sporty typické pro USA a zabýval se historií, pravidly a zajímavostmi sportů jako je baseball, basketbal a americký fotbal. Dozvěděli jsme se například, co je Super Bowl, a poznali nejslavnější píseň baseballových fanoušků ‘Take Me out to the Ball Game’.

V rámci druhého semináře, který se tematicky týkal Spojených států amerických, jsme se vydali na virtuální prohlídku národních parků. Poslední seminář nás zavedl do nejlidnatějšího města USA – do New Yorku. Seznámili jsme se s jeho hlavními turistickými cíli, ale také jsme se třeba dozvěděli o historii toho, jak New York přišel ke své nejpopulárnější přezdívce ‘The Big Apple’.

Mgr. Lenka Dejmalová

2018-12-10T19:18:54+00:00 10. 4. 2018|