Zavolejte nám! +420 377 227 805 mailbox@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Naše škola zaznamenala další úspěch v předmětu písemná a elektronická komunikace. V krajském kole zcela nové soutěže je absolutním vítězem Daniel Hlavnička ze tř. 2. C.
Všechno staré jednou končí a něco nového začíná. Roky 2020 i 2021 znamenaly přerušení kontinuity, a tedy MŠMT ČR vyřadilo tradiční soutěž v „grafických disciplínách“ ze seznamu podporovaných akcí. Žáci středních škol s ekonomickým zaměřením tak ztratili možnost ukázat svůj talent v psaní na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu (velmi pokročilá dovednost v ovládání MS Word).  Zanikla také možnost osobních setkání žáků a učitelů, navazování přátelství a předávání zkušeností.
Mezery v práci s talenty se naštěstí chopili autoři výukového programu ZAV, manželé Zaviačičovi, spolek pro zpracování informací Interinfo ČR, Národní pedag. institut ČR a Asociace obchodních akademií. Vyhlásili novou soutěž, která je zaměřena výhradně na dovednost psát na klávesnici, tedy obsahuje disciplíny 10minutový opis v češtině, 5minutový opis v angličtině, a 25 minutových prověrek. Výhodou nové soutěže je způsob konání online. Věříme, že bude důstojným nástupcem grafických soutěží, že otevírá novou kapitolu a čeká ji také několik desetiletí krásné tradice.

Mgr. Milada Peštová 
předmětová komise písemné a elektron. komunikace 

2021-04-03T18:50:46+00:00 3. 4. 2021|