Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

JAZYKOVÁ EXKURZE VÍDEŇ A WACHAU.

Jako žáci druhých ročníků jsme měli možnost dvoudenního zájezdu do Vídně a Wachau, který se uskutečnil ve dnech 12.4. – 13.4. 2022. Moc se nám tedy vstávat nechtělo, ale přeci jen jsme v 5:45 všichni čekali na příjezd autobusů.
Naše první zastávka byla v Kremži. Prohlídkou města a krásných památek jsme byli velmi zaujatí. Dobrodružství pokračovalo a my se ocitli v malém městečku Dürnstein. Tady nás čekal výšlap na stejnojmennou zříceninu. Ta dala některým z nás zabrat, ale přeci jen jsme to všichni zvládli a po kratším rozchodu jsme mohli pokračovat v naší výpravě.
Navštívili jsme barokní klášter Melk, u jehož fontány vznikly naše společné fotky z exkurze. Prohlídka splnila naše očekávání a sklidila kladné ohlasy. Nejspíše i díky zapojení moderní projekce.
Poté už následovalo jen ubytování ve Vídni a volno na večeři, při níž měli někteří z nás možnost ochutnat různé rakouské speciality.
Následující den jsme se po snídani vydali na zámek Schönbrunn. Byla zde možnost procházet se po rozlehlém zámeckém parku nebo navštívit velikonoční trh. Na prohlídce sídla nás mile překvapila možnost audioguidu, který nám informace sděloval v češtině.
Když odbila dvanáctá hodina, přesunuli jsme se do centra Vídně, kde jsme si prohlédli různé historické památky, např. Hofburg, Stephansdom, Operu, Parlament, Burgtheater a Radnici. Po celý den nás provázelo slunečné počasí.
Na řadu přišla poslední zastávka, Hundertwasserhaus. Ten nás zaujal svou kreativitou a asymetrií. Prošli jsme si i místní obchůdky a mohli jsme vyrazit zpět do Plzně.
Zájezd se velmi vydařil, všichni jsme se šťastni a ve zdraví vrátili. Odvezli jsme si nejen suvenýry, ale mnoho zážitků, na které jistě jen tak nezapomeneme.

Barbora Bílá, 2.C

2022-04-29T12:28:12+00:00 28. 4. 2022|