Zavolejte nám! +420 377 227 805 mailbox@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

JAZYKOVÁ EXKURZE K BODAMSKÉMU JEZERU

Ve dnech 24. a 25. 4. se pro třetí ročníky uskutečnila německá exkurze hned do tří německy mluvících zemí – Německa, Rakouska a Švýcarska. Vyrazili jsme v noci z úterý na středu několik minut po půlnoci v doprovodu paní učitelky Šollarové a Malinové.

V brzkých ranních hodinách jsme se přiblížili k cílovému místu, Bodamskému jezeru. Po hodinové pauze na snídani a osobní hygienu jsme se vydali k Rýnským vodopádům, které jsou svým průtokem největší v Evropě. Díky spontánnímu nápadu se nám naskytla možnost okružní plavby kolem vodopádů. Být tak blízko byl vskutku silný adrenalinový zážitek. Poté následovala procházka v půvabné městečku Stein am Rhein. V odpoledních hodinách jsme absolvovali krátký přesun do města Kostnice, kde jsme mohli vidět např. Husův památník, budovu koncilu a Husovo muzeum. Právě tam nás mile přivítala Češka. Prohlídka muzea probíhala tak, že jsme dostali na vyplnění pracovní listy. Bohužel, mnohým z nás již na to, po noci strávené v autobuse a náročnému programu, nezbývala energie. Na konci dne jsme si nakoupili jídlo a pití na večer a odjeli do rakouskeho města Hard, kde jsme byli ubytovaní.

Druhý den již program nebyl tak náročný, avšak o to více byl atraktivnější. Nejprve nás uchvátil výhled na Alpy, Bodamské jezero a malé horské vesničky z kopce Pfänder. Následně jsme se lodi přesunuli do ostrovní části města Lindau. Po krátké procházce a rozchodu na nás již čekal autobus připravený vyrazit zpět do Plzně.

Celá exkurze byla velmi povedená, průvodce říkal samé zajímavé věci a ne příliš mnoho zbytečností.

Michal Fara, 3.A

    

2019-05-03T14:32:34+00:00 3. 5. 2019|