Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Francouzštináři putovali po Alsasku.

V září se francouzštináři vydali do Francie, aby poznali jeden z nejmalebnějších francouzských regionů – Alsasko. Program zájezdu byl velice pestrý. Doslova všemi smysly jsme si vychutnali exkurze s ochutnávkou v sýrárně, muzeu čokolády a vinařství. Navštívili jsme například mohutný hrad Haut-Koenigsbourg, městečka Riquewihr a Kaysersberg, která patří k nejfotogeničtějším místům regionu. Užili jsme si také plavbu lodí ve Štrasburku a procházku čtvrtí Malé Benátky v romantickém Colmaru.

Za sekci francouzštiny Mgr. L. Dejmalová

Zájezd do Alsaska jsme si všichni velice užili. Nejvíce nás zaujal Štrasburk a jeho čtvrť Malá Francie (La Petite France) a také Malé Benátky (La Petite Venice) ve městě Colmar. Měli jsme také možnost ochutnat výborné francouzské sýry v místní sýrárně. Nezklamala nás ani ochutnávka čokolády v interaktivním muzeu čokolády v Colmaru a vinného džusu ve vinařství v Kintzheimu. Velice zajímavá byla také procházka skanzenem Ecomusée d´Alsace v Ungersheimu, kde jsme si mohli prohlédnout typické lidové stavby alsaského venkova.

Nela Pechátová a Zuzana Sinkulová, 3.E

Velké díky patří našemu průvodci Františkovi Remtovi, který byl velmi zábavný, zdvořilý a obětavý. Chválíme vhodný výběr exkurzí, byly zajímavé a hezké.

Katka Jedličková a Hana Kalná, 2. E

2023-10-05T08:42:51+00:00 4. 10. 2023|