Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Francouzské studentky z kraje Franche-Comté – leden 2018

Jak se již stalo tradicí, i v letošním školním roce zavítaly na naší školu dvě studentky z univerzity v Besançonu z kraje Franche-Conté ve Francii. Během následujících čtyř týdnů (22.1 – 16.2.) měli naši žáci možnost pracovat a učit se s Elodie Bogemann a Marine Boudret.

V prvním týdnu si žáci v hodinách konverzace připravili prezentaci Plzně a komentovanou procházku středem města. V hodinách francouzštiny probíhala tzv.“seznamka – speak dating“, během kterých se všichni zúčastnění vzájemně představovali.

V dalším týdnu si studenti třetích ročníků připravili procházku naší školou a seznámili naše hosty s rozlehlými prostorami a jejím provozem. Na oplátku si Elodie a Marine připravily pěknou prezentaci, jež přiblížila fungování francouzských středních škol. Zjistili jsem, jak moc je život francouzských středoškoláků odlišný.

V dalších hodinách jsme se s Elodie a s Marine vypravili do jejich rodných krajů – Franche-Conté a Alsasko a dozvěděli se mnoho zajímavého. V posledním týdnu stáže proběhla konverzační soutěž z francouzského jazyka, v jejíž porotě kromě vyučujících francouzštiny zasedly i francouzské stážistky. Myslím si, že to byla velice obohacující zkušenost pro obě strany.

Společně strávený měsíc utekl jako voda a všichni jsme si ho užili. Doufám, že se mnoha našim studentům podařilo překonat počáteční ostych a pustit se do konverzace s našimi hosty.

Děkujeme za tuto příležitost a rádi bychom popřáli Elodie a Marine mnoho úspěchů při skládání jejich závěrečných zkoušek v dubnu letošního roku.

Bonne chance, les filles et à bientôt!

2018-07-16T14:11:05+00:00 16. 2. 2018|