Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Soutěž – „Fiktivní výběrové řízení“

Pokud jste se někdy zúčastnili pohovoru nebo výběrového řízení, jistě oceníte odvahu a připravenost našich žáků Matyáše Semery, Barbory Bílé a Le Van Duce. Tito žáci se ve středu 29. března 2023 od 8.00 h zúčastnili na SPŠ dopravní v Plzni, tradiční dlouholeté soutěže „Fiktivní výběrové řízení“. Mohli se ucházet o pozici asistenta/ky vedoucího, manažera logistiky nebo marketingového referenta.

Nejdříve si museli soutěžící doma připravit motivační žádost a životopis, oba dokumenty pak předali výběrové komisi. Samotné výběrové řízení probíhalo před 5člennou komisí (2 zástupců společnosti Daikin, vedoucího MKS Stod a učitelů školy SPŠ dopravní Plzeň).

Členové komise se dotazovali soutěžích na firemní kulturu, na způsoby řešení neočekávané aktuální situace, na způsoby účtování závazků vůči zaměstnancům apod. Nezbytnou součástí fiktivního výběrového řízení je prokazování jazykové vybavenosti soutěžích. „Uchazeči” se museli představit v anglickém jazyce, a také museli odpovídat v anglickém jazyce i na zvídavé dotazy členů komise.

Z celkového počtu 43 soutěžících ze všech středních škol v Plzni se náš žák, Matyáš Semera, umístil na skvělém 2. místě. Umístění našich dalších soutěžících nebylo zveřejněno. Matyášovi srdečně gratulujeme. Oceníme ho finanční odměnou ze SPOA. Ačkoli se další naši žáci neumístili na stupních vítězů, ze soutěže si jistě odnášejí užitečné praktické zkušenosti.

Všem našim soutěžícím děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

Plzeň 30. března 2023

Ing. Iva Matějková
vedoucí předmětové komise

2023-04-04T12:59:36+00:00 30. 3. 2023|