Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Exkurze v německé a rakouské knihovně

V úterý dne 9.4. jsme se skupinou pokročilých němčinářů třídy 1.D navštívili německou a rakouskou knihovnu na náměstí Republiky v Plzni.

Na úvod exkurze nám paní knihovnice řekla nějaké informace o knihovně, zmíněné byly také služby, které se tam poskytují. Dozvěděli jsme se například, že knihovna kromě knih a učebnic půjčuje i filmy nebo stolní hry. Také jsme byli seznámeni s akcemi, které knihovna pořádá – jedná se především o výstavy nebo besedy s rodilými mluvčími o různých tématech, při větším počtu zájemců se pořádají i filmové večery.

Po tomto představení knihovny jsme zhlédli krátký film o Regensburgu, protože právě do tohoto německého města, které se nachází v Bavorsku, pojedeme na exkurzi. Film byl sice v německém jazyce a všemu jsme nerozuměli, ale alespoň obrázky nás příjemně navnadily.

V závěru jsme měli možnost si knihovnu prohlédnout, nahlédnout do nějakých knih nebo zahrát nějakou stolní hru. Právě stolní hry, které byly samozřejmě o aktivitách v německém jazyce, nás zaujaly nejvíce.

Exkurze se nám moc líbila. Chtěli bychom poděkovat paní profesorce, že nám dala tuto možnost a mohli jsme do knihovny zavítat společně

Markéta Peclová, 1.D

2019-05-03T14:03:04+00:00 3. 5. 2019|