Zavolejte nám! +420 377 227 805 mailbox@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Exkurze do Bavorských Alp.

Ve dnech 20. – 21. dubna se uskutečnila exkurze 3. ročníků do Bavorských Alp. I přes brzké vstávání jsme všichni již v šest hodin ráno vyráželi vstříc novým dobrodružstvím.

První zastávkou se staly labutí zámky Ludvíka II. Bavorského, Hohenschwangau a Neuschwanstein. Ty jsme si zvenku prohlédli, a i přes naše zklamání, že byla uzavřena slavná lávka Marienbrücke, jsme pořídili krásné fotky a videa od zámků i přilehlého jezera Alpsee.

To už jsme ale pomalu vyráželi dál k třetímu Ludvíkovu zámku Linderhofu. Po procházce zahradami a společném focení na nás čekala samotná prohlídka. Nenechte se nachytat nevelkou rozlohou zámku, protože jeho interiéry nás všechny opravdu očarovaly. Zajímavý byl i výklad, který jsme díky audio-průvodci měli možnost vyslechnout v češtině.

Den se chýlil ke svému konci a my se přesunuli do známého horského městečka Garmisch-Partenkirchen. Zde jsme se rozdělili, prošli se centrem, dali si večeři a nakoupili svačinu na další den. Pak už jen se ubytovat, vyčistit zuby a spát.

Druhý den jsme se hned po snídani vydali podívat na ikonické skokanské můstky ze zimních olympijských her a procházkovým tempem jsme pokračovali k soutěsce Partnachklamm. Tam jsme všichni začali vytahovat své mobilní telefony, abychom zachytili ty úžasné scenérie.

Netrvalo dlouho a autobusem jsme přejeli přímo na úpatí nejvyšší hory Německa – Zugspitze. Odtud jsme nahoru vystoupali lanovkou a otevřel se nám pohled do širokého okolí. Byť drasticky klesla teplota a my oblékali teplé bundy, nadešel čas na další focení. Při krátkém volnu jsme se občerstvili, fotili jako o život, a především si užívali ty fantastické výhledy.

Další lanovkou jsme klesli asi o 300 metrů níž, kde jsme strávili pár chvil hrátkami ve sněhu, sáňkováním nebo posezením na terase. Zpět k jezeru Eibsee jsme sestoupili zubačkou, která vedla skrz skalní tunel. Na úplný závěr jsme se podívali ke břehu jezera a byl čas vyrazit domů.

Poslední zastávka na protažení a toaletu a vrcholky Alp jako by už vzala voda.

Všichni jsme se vrátili domů o uťapané nohy, pár suvenýrů a hlavně mnoho zážitků bohatší a už se těšíme na další zájezd.

Lucie Uxová, 3. B

2022-05-12T09:50:34+00:00 2. 5. 2022|