Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Exkurze do Bavorských Alp.

Ve dnech 25. a 26. dubna 2023 se žáci tříd 3.A, 3.C, 3.D a 3.E OA zúčastnili spolu s pedagogickým dozorem dvoudenní exkurze do Bavorských Alp. První den exkurze jsme se museli potýkat s nástrahami počasí, ale ani drobný déšť nezkalil radost z návštěvy bavorských zámků, které nechal vystavět král Ludvík II. Navštívili jsme tak ikonický zámek Neuschwanstein (nejlepší pohled na něj jsme si dopřáli z nedaleké Marienbrücke) a odpoledne jsme absolvovali prohlídku zámku Linderhof, kolem kterého se rozprostírají nádherné zahrady. V podvečer jsme pak dorazili do známého lyžařského centra Garmisch-Partenkirchenu, kde jsme se ubytovali v místní turistické ubytovně.

Druhý den exkurze byl zaslíbený pěší turistice. Poté, co jsme si ráno prohlédli skokanské můstky v bývalém olympijském areálu v Garmisch-Partenkirchenu, jsme vyrazili do soutěsky Partnachklamm, kde na nás čekaly úžasné výhledy na říčku Partnach, která se prodírá vápencovým masivem. Počasí se umoudřilo, a odpoledne jsme si tak mohli vychutnat cestu na nejvyšší horu Německa Zugspitze (2962 m n. m.), kam jsme dojeli moderní lanovkou, a čas jsme si našli i na zimní radovánky v areálu pod Zugspitze. Po cestě lanovkou dolů do údolí jsme se ještě prošli kolem krásného jezera Eibsee a okolo čtvrté hodiny odpoledne vyrazili autobusem zpět do Plzně.

Exkurze do Bavorských Alp se i letos vydařila – nabídla vyvážený poměr kulturních zážitků a pěší turistiky a žákům umožnila na vlastní oči spatřit místa, o kterých se učí v hodinách německého jazyka.

Martin Šíp

2023-05-04T08:32:55+00:00 29. 4. 2023|