Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

Před Velikonoci se naši francouzštináři z 2.B a 3.E vydali do Francie. Kromě Paříže navštívili také významné památky UNESCO ve Francii – katedrálu v Remeši a zámek s parkem ve Versailles.
První den ráno jsme zastavili v oblasti Champagne, abychom si prohlédli místo korunovace francouzských králů a stavbu vrcholné francouzské gotiky – katedrálu v Remeši. Odpoledne jsme již strávili v Paříži. Někteří se rozhodli zdolat více než 700 schodů do 2. patra Eiffelovy věže, jiní vyjeli nahoru výtahem. Vyhlídka ze slavné věže byla dechberoucí.
Další den jsme se prošli moderní, obchodní pařížskou čtvrtí La Défense a odpoledne jsme zamířili do zámku ve Versailles. Prohlédli jsme si nejen krásné interiéry zámku Ludvíka XIV. včetně Zrcadlového sálu s bohatou malířskou výzdobou, ale také rozsáhlý park.
Středeční dopoledne jsme strávili v jednom z nejnavštěvovanějších muzeí umění na světě – Louvru. Viděli jsme tu slavnou Monu Lisu a druhý den pak i umělecké sbírky impresionistů v Musée d´Orsay. V našem programu dále nemohla chybět historická, umělecká čtvrť Montmartre s bazilikou Sacré-Coeur a krásné pařížské parky – Lucemburské a Tuilerijské zahrady. Večer na nás čekala plavba lodí po Seině, z paluby jsme si tak vyfotili nádherně nasvícenou katedrálu Notre-Dame nebo Eiffelovu věž.
Naše zážitky z exkurze do Paříži umocnil i náš nadšený a obětavý průvodce František Remta. Věříme, že se do Francie opět brzo vydáme.

Mgr. Lenka Dejmalová Ph.D.

2022-04-26T13:55:37+00:00 21. 4. 2022|