Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

2. ročník studentské soutěže “Den pro podnikání”.

Dne 23. června 2023 proběhla na naší škole soutěž Den pro podnikání, kterou pořádá firma Norde Financial Group ve spolupráci s naší školou. Přihlásilo se 11 týmů žáků z druhých a třetích ročníků. Jejich úkolem bylo vžít se do rolí začínajících podnikatelů a “prodat” svoji myšlenku a byznys plán potencionálním investorům.

Žáci přišli s originálními myšlenkami a nápady, vžili se do role skutečných podnikatelů, kteří představují a nabízejí svůj produkt s cílem zaujmout investory a přesvědčit je, proč by peníze měli zapůjčit právě jim a jejich firmě.

Rozhodování poroty bylo hodně složité, nicméně jednomyslně se porota shodla na vítězi – firmě My Pilsen, která chtěla podnikat ve vývoji aplikace pro cestování. Druhé místo obsadila firma Jazyková agentura, jejíž plánem bylo pořádat jazykové kurzy s rodilými mluvčími a překladatelská činnost. Na třetím místě skončila firma Coffee House, která žádala o peníze na rozjezd kavárny, kde bude nabízet svoji kávu a dezerty, pořádat dobročinné akce a vystavovat obrazy.

  1. místo – 2. B – Jacob Bosak, Idriz Geluk, Jan Sutr
  2. místo – 2. B – Zdeněk Lesák, Adéla Lomozová, Kateřina Rückhaufová
  3. místo – 3. B – Vanesa Andrašovská, Tereza Kohutová, Aneta Procházková

Vítězné týmy obdržely věcné odměny a byla jim nabídnuta stáž ve výše uvedené firmě. Ostatní si odnesli poznatky a zkušenosti do svého budoucího života. Výhercům gratulujeme a ostatním zúčastněným děkujeme za účast.

Ing. Monika Svobodová

2023-06-27T11:11:14+00:00 23. 6. 2023|