Zavolejte nám! +420 377 227 805 sekretariat@oaplzen.cznáměstí T. G. Masaryka 13, 301 00, Plzeň

DĚJEPISNÁ EXKURZE DO POLSKA 2019

Od 15. do 17. října se vydala výprava studentů třetího ročníku obchodní akademie a ekonomického lycea na již osmý ročník dějepisné exkurze do Polska. První den nás po odjezdu z Plzně a po dlouhé cestě k polským sousedům čekala prohlídka obou zachovalých částí z původních tří komplexů koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim)- Auschwitz I. (Osvětim I.) a Auschwitz II.- Birkenau (Osvětim II.- Březinka).

Druhý den naší exkurze jsme strávili v bývalém polském hlavním městě Krakově. První navštívenou památkou byla monumentální pevnost Kopiec Kosciuszko. Poté jsme se vydali do centra starobylého královského města, a to do židovské čtvrti Kazimierz, kde jsme navštívili synagogy i židovský hřbitov. Odtud jsme prošli městem na královský hrad Wawel. Zde jsme si prohlédli katedrálu, vyšplhali do výšin věže a zvonice a poté sestoupili do systému krypt v podzemí katedrály, kde jsou pohřbeny desítky slavných polských osobností. Prohlídku Krakova jsme zakončili na historické městské tržnici Sukienici.

Poslední den jsme vyplnili prohlídkou solného dolu Vělička (Kopalnia Soli Wieliczka), po Osvětimi a Krakově třetí památky UNESCO naší exkurze. Prožili jsme několik hodin hluboko pod zemí obklopeni solnými stěnami ve spleti chodeb, šachet, podzemních jezer, ale také kaplí, koncertních sálů a restaurací vybudovaných v mnohapatrovém podzemním labyrintu solného světa. Po tomto nevšedním zážitku nás už čekala zpáteční cesta domů.

Mgr. P. Taušek

2020-02-02T22:57:07+00:00 19. 10. 2019|